Proč chodit na masáž?

Masáž má blahodárný účinek na většinu částí lidského těla, v první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, také na dýchací aparát, cévy, i na některé vnitřní orgány a žlázy. Pravidelnou masáží se stává pokožka pružnější a pevnější. Masáž zrychlí krevní oběh, tím i příjem okysličené krve, a dojde snadněji k vyplavení škodlivých látek z těla.

Medová masáž

Využívá blahodárných, především detoxikačních účinků medu a kompresních masérských hmatů. Tato masáž se provádí v oblasti zad, zvláště podél páteře, kde se nachází nejvíce nervových zakončení ovlivňujících většinu vnitřních orgánů v těle. Dochází k odstraňování usazených toxinů až z hloubky tělesných tkání.

Medová detoxikační masáž prováděná jednou měsíčně má preventivní účinky pro organismus. V případě obtíží je vhodné provádět tuto masáž jedenkrát týdně.

Havajská masáž Lomi-Lomi

Lomi-Lomi ve volném překladu znamená milující ruce je považována za perlu mezi masážemi. K masáži jsou využívány nejen prsty a dlaně maséra, ale především celá předloktí. Ve spojení s vůní přírodních aromatických olejů má havajská masáž vysoký terapeutický a relaxační účinek. Odstraňuje napětí ve svalech, zvyšuje pohybové schopnosti, stimuluje krevní oběh i lymfatický systém a báječně působí na psychiku.

Reflexní masáž

Historie reflexní masáže sahá až do dob před 5 tisíci lety do staré Číny. Reflexní masáž pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah, a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Masáž se provádí tlakem na jednotlivé reflexní zóny. Masáž hlavy pomáhá proti úzkostem a stresům, je vhodná i pro děti. Masáž se neprovádí při těchto potížích: vysoká teplota; trombóza hlubokých žil; pooperační stavy; řídnutí kostí; artritida; dna; transplantace orgánů; plísňová onemocnění. Se svým lékařem se předem poraďte při: užívání léků na štítnou žlázu; cukrovka; hypertenze; epilepsie; těhotenství.

Havajská masáž lávovými kameny

Havajská metoda masáže, která využívá teplo z vulkanických kamenů. Uvolňuje tělo i mysl, prohřívá svaly, zbavuje stresu a napětí.

Čokoládová masáž

Provádí se v oblasti zad, případně dekoltu. Vyhlazuje a zkrášluje pokožku, odplavuje toxické látky a uvolňuje ztuhlé svaly. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu, uvolňovat endorfíny a serotonin – hormon štěstí. Tělo přes pokožku vstřebává vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty. Čokoláda má příznivý vliv na činnost srdce, zajistí detoxikaci organismu, pokožka bude svěží a krásná, svaly budou uvolněné a odpočaté.

Kokosová masáž

Masáž využívá blahodárných účinků kokosového oleje. Vlastní masáži předchází jemný peeling kokosovými vločkami, pro odstranění odumřelých buněk kůže a zároveň prokrvení kůže. Následná masáž kokosovým olejem dále uvolňuje svaly a vazy.